Prečo si pestovať Mikrobylinky doma?

 Vďaka rušnému a aktívnemu životu, ktorý v súčasnosti máme tendenciu žiť, môže byť často ťažké zabezpečiť, aby ste sa dobre stravovali a aby ste dostali základné dávky vitamínov a výživných látok. Mnoho ľudí sa rozhodne pre doplnky výživy, ktoré však môžu byť drahé a často obsahujú pochybné zoznamy prísad. Ak ste ako ja a nemôžete zniesť textúru alebo chuť listov kelu a podobne, tak je tu riešenie.  Môžete ich jesť v Microgreens forme, aby ste mohli stále využívať všetky ich výhody.

Microgreens ponúkajú zdravý a prirodzený spôsob, ako začleniť výživnú zeleninu do vašej stravy aj keď  nepatríte k milovníkom zeleniny. Ak ste už microgreens vyskúšali a zistíte že si každý týždeň v obchode s potravinami kupujete balíček microgreensov, prečo ich neskúsiť sami vypestovať, aby ste ušetrili nejaké peniaze a získali lepšiu predstavu o tom, odkiaľ vaše jedlo pochádza?

 

Nemyslím si, že by ste boli sklamaní.

Chyťte deti a ukážte im kúzlo premeny semienok na niečo vynikajúce!

 

Microgreens robia obyvateľom mesta a nováčikom prístup k zážitkom z pestovania vašich vlastných potravín, pretože vyžadujú len veľmi malý priestor a údržbu. Rastie záujem o trvalú udržateľnosť a mikrozelená zelenina by mohla byť dobrým spôsobom, ako zabezpečiť rodinám obývajúcim mestá sezónnu zeleninu miestnej produkcie za nízku cenu. Nie každý má záhradu a Microgreens ponúka možnosť produkcie čerstvej zelene aj v byte alebo suteréne malého domu.

Sú všestranné a vhodné na experimentovanie. Môžete ich použiť ako čerstvú oblohu na takmer každé slané jedlo - polievku, cestoviny , obilné misky, hranolky, avokádový toast, vajcia , pečené zemiaky, zapekané jedlá , k mäsu alebo rybám. Použite ich do šalátu , do smootie, do jogurtu, namiesto šalátu v burgri alebo sendviči. Naši zákazníci milujú posypanie Microgreensmi na horúcu pizzu, niektorí ľudia experimentujú až tak, že z nich robia chutné pesto!

Pridanie najrôznejších mikrozelenín zvyšuje počet vitamínov a minerálov v jedle.

Sú ideálne pre začínajúcich záhradníkov! Je to sviežosť na dosah ruky.

Ak ste vždy boli netrpezlivými záhradníkmi, potom sú pre vás tieto mikro rastliny ideálne. 

 

 

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published