<transcy>Microgreens Sk</transcy>

Najčastejšie chyby pri sadení

Semienka

Semená, ktoré sme sa rozhodli Vám predávať, sú určené na pestovanie Microgreens, pochádzajú zo semenných bánk a spĺňajú tie najprísnejšie parametre. Preto prosím nepoužívajte semená, ktoré máte doma a neviete o ich pôvode. Respektíve, neviete určiť či sú určené na pestovanie mikrobyliniek. Môžu byť chemicky ošetrené, morené a podobne. Taktiež je veľmi dôležitá klíčivosť semien. Semienka majú tiež svoju spotrebu a my o tých svojich semienkach už za niekoľko rokov vieme, že majú tú najvyššiu klíčivosť a sú tak pre nás najkvalitnejšie. Pretože, dostať dobré semená je možno ťažšie, ako ste si mysleli.

Substrát

Substrát používame pretože obsahuje veľmi veľa cenných minerálov a živín pre naše rastliny. Musí však mať potrebné pH a taktiež nesmie byť zahnojený a podobne. Preto odporúčame používať náš substrát namiesto vaty, konopných rohoží, kokosových vlákien a podobne. Nepoužívajte na pestovanie, zeminu nazbieranú z lesa a taktiež ani zeminu, ktorú možno doma máte z presádzania kvetín. Môže obsahovať chemické hnojivá. Taktiež môže mať iné pH a mikrobylinky Vám nevyrastú.

Vata, konopné rohože, kokosové vlákno?

Rozhodli sme sa nepoužívať ani jedno takéto médium. Rastliny, ktoré nám vyrástli zo substrátu a z rohoží alebo vaty, mali neporovnateľný výživový rozdiel. 

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published