<transcy>Microgreens Sk</transcy>

Ako sadiť Mikrobylinky?

Veľmi jednoducho! Sú to iba tri jednoduché kroky

Krok č.1

Sypký substrát si naberiete úplne do plna kochlíka, ale neutláčate ho. Polejete ho vodou do zhruba vrchnej polovice kochlíka. Následne zasejete semená na povrch zeminy na husto a rovnomene. Takto posadené semená postreknete rozprašovačom vody aby sa aktivovali a začali nakličovať.

Krok č. 2

Semienka musia mať pre svoje klíčenie vlhko, teplo a tmu. Teplota je navhodnejšia od 20 do 24 stupňov celzia. Zakryjete ich tak rovnakým kochlíkom alebo inou alternatívou. Rýchlorastúce mikrobylinky nechávate prikryté klíčit 4 dni. Dlhorastúce mikrobylinky sa klíčia 7 dní. Každý deň od vysadenia ich skontrolujete a zároveň zastreknete rozprašovačom. Semienka nesmú nikdy preschnút. Nevykličia tak. Ak majú rastlinky 1 až 2 cm môžete ich odokryť, presunút na svetlé miesto a poriadne zastreknút. Neskôr polievajte už iba zo spodu.

Krok č.3

Rastlinky nechávate rást a sfarbiť sa na svetle. Svetlo je súčasť každej rastliny pre svoj rast a fotosyntézu. Rýchlorastúce Microgreens sú po 4 dňoch na svetle dostatočne vyrastené a najvhodnejšie na konzumáciu. Dlhorastúce Microgreens nechajte rásť 2 až 3 týždne.

Rýchlorastúce Microgreens: reďkovka ružová / fialová / daikon, kapusta červená, kaleráb, kel, brokolica, rukola, hrášok, slnečnica, horčica, čierny kel. Vyrastené za 7 až 10 dní. 

Dlhorastúce Mlcrogreens: štiavel krvavý, kapucínka, borák, medovka, bazalka pravá / thajská / červená, koriander, cvikla, pórik, fenykel, mexický marigold, kôpor, petržlen, amarant, a ďalšie. Vyrastené za 14 až 27 dní.  Niektoré z uvedených druhov semien sa v súčasnosti nemusia nachádzať na našom e-shope, je však možné si vyžiadať ponuku, a zakúpiť si tieto a ešte ďalšie špeciálnejšie druhy Microgreens, podľa dostupnosti. 

Dôležité: semená hrášku a slnečnice je potrebné pred sadením namočiť do vody na 12 hodín. 

Poznámka: počas klíčenia sa začnú objavovať biele vlásky na povrch zeminy a okolo rastlín.  Sú to vzdušné korene, ktoré siahajú a zachytávajú vlahu pre správny vývoj rastlín.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published