Mikrobylinky pre vaše domáce pestovanie

Prečo si pestovať Mikrobylinky doma?

 Vďaka rušnému a aktívnemu životu, ktorý v súčasnosti máme tendenciu žiť, môže byť často ťažké zabezpečiť, aby ste sa dobre stravovali a aby ste dostali základné dávky vitamínov a výživných látok. Mnoho ľudí sa rozhodne pre doplnky výživy, ktoré však môžu byť drahé a často obsahujú pochybné zoznamy prísad. Ak ste ako ja a nemôžete zniesť textúru alebo chuť listov kelu a podobne, tak je tu riešenie.  Môžete ich jesť v Microgreens forme, aby ste mohli stále využívať všetky ich výhody.

Microgreens ponúkajú zdravý a prirodzený spôsob, ako začleniť výživnú zeleninu do vašej stravy aj keď  nepatríte k milovníkom zeleniny. Ak ste už microgreens vyskúšali a zistíte že si každý týždeň v obchode s potravinami kupujete balíček microgreensov, prečo ich neskúsiť sami vypestovať, aby ste ušetrili nejaké peniaze a získali lepšiu predstavu o tom, odkiaľ vaše jedlo pochádza?

 

Nemyslím si, že by ste boli sklamaní.

Chyťte deti a ukážte im kúzlo premeny semienok na niečo vynikajúce!

 

Microgreens robia obyvateľom mesta a nováčikom prístup k zážitkom z pestovania vašich vlastných potravín, pretože vyžadujú len veľmi malý priestor a údržbu. Rastie záujem o trvalú udržateľnosť a mikrozelená zelenina by mohla byť dobrým spôsobom, ako zabezpečiť rodinám obývajúcim mestá sezónnu zeleninu miestnej produkcie za nízku cenu. Nie každý má záhradu a Microgreens ponúka možnosť produkcie čerstvej zelene aj v byte alebo suteréne malého domu.

Sú všestranné a vhodné na experimentovanie. Môžete ich použiť ako čerstvú oblohu na takmer každé slané jedlo - polievku, cestoviny , obilné misky, hranolky, avokádový toast, vajcia , pečené zemiaky, zapekané jedlá , k mäsu alebo rybám. Použite ich do šalátu , do smootie, do jogurtu, namiesto šalátu v burgri alebo sendviči. Naši zákazníci milujú posypanie Microgreensmi na horúcu pizzu, niektorí ľudia experimentujú až tak, že z nich robia chutné pesto!

Pridanie najrôznejších mikrozelenín zvyšuje počet vitamínov a minerálov v jedle.

Sú ideálne pre začínajúcich záhradníkov! Je to sviežosť na dosah ruky.

Ak ste vždy boli netrpezlivými záhradníkmi, potom sú pre vás tieto mikro rastliny ideálne. 

 

 

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené