Prečo si pestovať doma Mikrobylinky?

 

Vďaka rušnému a aktívnemu životu, ktorý v súčasnosti máme tendenciu žiť, môže byť často ťažké zabezpečiť, aby sme sa dobre stravovali a získali základné dávky vitamínov a výživných látok. Mnoho ľudí sa rozhodne pre doplnky výživy, ktoré však môžu byť drahé a často obsahujú pochybné zoznamy prísad. Alebo je tu aj častejší problém. Veľa ľudí nemôže zniesť chuť napríklad kelu a podobne. Je tu riešenie! Môžete ho jesť v micro forme, a budete tak využívať všetky jeho zdravé výhody a navyše si ho aj zamilujete. Pretože mikrobylinky sú naozaj delikátne.

Mikrobylinky/mikrozelenina Vám ponúkajú zdravý a prirodzený spôsob, ako začleniť výživnú zeleninu do stravy aj keď možno nepatríte k milovníkom zeleniny. Ak ste už mikrobylinky vyskúšali a zistíte že si každý týždeň v obchode s potravinami kupujete balíček, tak prečo ich neskúsiť sami vypestovať, aby ste ušetrili nejaké peniaze a získali lepšiu predstavu o tom, odkiaľ vaše jedlo pochádza?

Chyťte deti, Vašu rodinu a ukážte im kúzlo premeny semienok na niečo vynikajúce!

Mikrobylinky/mikrozelenina robia obyvateľom mesta a nováčikom prístup k zážitkom z pestovania vlastných potravín, pretože vyžadujú len veľmi malý priestor a údržbu. Rastie záujem o trvalú udržateľnosť a mikrobylinky sú dobrým spôsobom, ako zabezpečiť rodinám obývajúcim mestá sezónnu zeleninu miestnej produkcie za nízku cenu.

Nemá každý záhradu a preto mikrobylinky ponúkajú možnosť produkcie čerstvej zeleniny aj v byte.

Sú všestranné a vhodné na experimentovanie. Môžete ich použiť ako čerstvú oblohu na každé jedlo. Výborne sa hodia aj do čistého bieleho jogurtu. No fantastické sú aj samotné na zdravé chrumkanie. Tak objavíte najviac ich výnomočnú chuť plnú zdravia.

Pridanie najrôznejších mikrozelenín zvyšuje počet vitamínov a minerálov v jedle.

Našu ponuku sád nájdete tu.