Najčastejšie chyby

mikrobylinky , mikrozelenina

Semienka

semienka, ktoré sme sa rozhodli Vám predávať pochádzajú zo semenných bánk a spĺňajú tie najprísnejšie parametre. Sú presne určené na pestovanie mikrobyliniek. Niesú to konvenčné semená na záhradu. To znamená, že nie sú morené a ani inak chemicky ošetrené. Preto prosím nepoužívajte semienka o ktorých neviete určiť ich pôvod. Správna spotreba semienok je zhruba 2 roky. Často nám ľudia píšu, že si kúpili semienka a nevyklíčili im. Áno stáva sa to, práve kvôli tomu, že sú zabalené už nejakú dobu a to ovplyvňuje ich klíčivosť. My o tých naších semienkach už za niekoľko rokov vieme, že sú tie najkvalitnejšie a majú výsokú klíčivosť. Používame ich a pestujeme z nich mikrobylinky, ktoré si kupujete v obchodoch. Niesme iba prekupcovia a preto máme vždy čerstvé semienka pripravené pre vás :)

Substrát

prečo ho používať? Pretože obsahuje veľmi veľa cenných a minerálnych látok pre naše rastliny. Náš substrát má presné pH a neobsahuje žiadne hnojivá, pesticídy ani herbicídy. Ak by ste sa rozhodli použiť niaku zeminu čo máte doma, tak opatrne. Nemusia Vám mikrobylinky vyrásť a môže sa stať, že bude zemina zahnojená. To by ste si potom už nepochutili tak zdravo. Tak isto nepoužívajte ani zeminu nazbieranú z lesa a podobne. Môže obsahovať viac mikroorganizmov ako by ste potrebovali :)

Vata, konopné rohože, kokosové vlákno, hydrogel

prečo sme sa rozhodli ich nepoužívať? Pretože rastliny ktoré sme vypestovali z rohoží, vlákien a vaty mali neporovnateľný výživový rozdiel. Rozhodli sme sa naďalej pracovať so zeminou. Je to pre nás trošku náročnejšie, ale vieme, že semienka si z nej zoberú najviac výživy a je to pre nich predovšetkým aj prirodzené :)