Ako osviežiť jedlá k Veľkej noci? Jednoducho - mikrobylinkami

Mikrobylinky

Chystáte už vaše obľúbené menu na Veľkú noc a premýšľate, čo urobiť tento rok inak? Prekvapte rodinu a priateľov mikrobylinkami priamo na veľkonočnom menu. Stačí pár dní a vaše slávnostné veľkonočné jedlá dostanú nové chute, farby aj vitamíny.

Pozrite si týchto 7 inšpirácií, ktoré vás presvedčia o doplnení Veľkej noci o mikrobylinky:

1. Mikrobylinky dodajú vám i vašim hladošom vitamíny

Faktom je, že mikrobylinky obsahujú niekoľkonásobne vyšší podiel živín a zdraviu prospešných látok ako dospelé rastliny. Súvisí to samozrejme s daným druhom mikrobylinky.

Nájdete v nich aj železo, horčík, draslík, zinok meď, vitamíny a antioxidanty.

2. Mikrobylinky chutia výrazne, korenisto ale aj sladko :)

Keď nemáte takéto skúsenosti, tak vám povieme, že chuť mikrobyliniek je výrazná a závisí od odrody. Môžete objavit ich nové chute ako neutrálnu, korenistú, štipľavú až sladkú. Otestujte to na vlastných chuťových pohárikoch :)

3. Stále čerstvá a svieža mikrozelenina

Mikrozelenina rastie v nádobke so zeminou, pokojne na parapetnej doske na okne.

Stačí sa len natiahnuť, či urobiť pár krokov, aby ste si odtrhli toľko kúskov, koľko potrebujete a z takého druhu, akú chuť chcete pridať do vášho jedla. Aj do veľkonočnej špeciality či tradičného veľkonočného pokrmu.

 

4. Mikrobylinky sa hodia na rôzne jedlá - a nepochybne tam patrí aj veľké veľkonočné menu

Na raňajky vaša obľúbená nátierka a čerstvé pečivo. Šup tam niekoľko mikrobyliniek - či ich dáte priamo do nátierky pre chuť alebo nimi ozdobíte raňajkové chlebíčky. Aj vaše smoothie je naklonené mikrobylinkám.

Rýchle jednohubky a kanapky pre kúpačov budú ich oku viac lahodiť s čerstvými mikrobylinkami. Možno ich nebudete stíhať dopĺňať na tanier.

Veľkonočný zeleninový alebo cestovinový šalát dostane vďaka mikrobylinkám novú chuť a vaši hostia sa možno opýtajú - čo ste urobili inak, lebo tento rok sa teda podaril :)

Hlavný chod veľkonočného menu tvorí u vás tradične mäso a príloha. Naservírovaný tanier ozdobte mikrozeleninou. Bude to vyzerať ako v reštaurácii a o novej chuti ani nehovoriac.

A čo ďalej? Ďalej je to na vašej fantázii. Ak je varenie vašou vášňou, mikrobylinky budú u vás vítané.

5. Potešia oko i brušká malých kúpačov aj vašej rodiny

Mikrobylinky nie len skrášlia vaše veľkonočné jedlá a zvýraznia vybrané chute.Navyše nimi posilníte imunitu organizmu a zlepšíte odolnosť tela voči zápalom. A pre malých kúpačov to bude dobrá alternatíva voči neobľúbenému kelu, kapuste či cvikle.

Výhody na obidvoch stranách - pre rodičov i pre deti.

6. Mini bonus v rýchlosti prípravy jedál s mikrobylinkami

Mikrobylinky sa jedia surové. Naozaj. Bez akýchkoľvek tepelných úprav. Len odtrhnete/odstrihnete, servírujete, zamiešate, papáte.

Pri množstve príprav k Veľkej noci sa to skvelo hodí. Tu a tam zobnete aj vy a dodáte si tak svoju mikrodávku energie a vitality.

7. Mikrobylinky a mikrozeleninu používate o pár dní od vysadenia

7-10 dní - to je počet dní od sadenia mikrobyliniek do substrátu/zeminy po začiatok ich používania a jedenia.

Pestovanie mikrobyliniek je skutočne jednoduché. Denne potrebujú asi 1 minútu vášho času - na polievanie. Koľko im venujete na zjedenie, to zistíte sami.

Isté je, že Veľká noc je o hojnosti, čerstvosti a privítaní jari u vás doma. A vy môžete prekvapiť seba, svoju rodinu aj hostí čerstvými a zelenými lístkami zdravej mikrozeleniny.

My vieme, že si ich ľahko a rýchlo osvojíte a vymyslíte nové kombinácie jedál s mikrobylinkami. Už aj počas tejto Veľkej noci.

Veselú veľkú noc vám želáme :))